0

Żywiec na podium

Autor: Informacja prasowa
IMG_20140530_133516 (Medium)

Miasto Żywiec zostało sklasyfikowane na trzeciej pozycji w kraju. Chodzi o sport młodzieżowy. Duży sukces w klasyfikacji klubowej zanotowali żywieccy łucznicy.

30 maja w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego rozstrzygnięty został ranking "System sportu młodzieżowego w 2013 roku". Podczas uroczystości miasto Żywiec w imieniu Burmistrza Żywca Antoniego Szlagora reprezentował Paweł Godzieszka – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu.

Ranking został zorganizowany przez Ministerstwo Sportu i był podsumowaniem osiągnięć w zakresie sportu młodzieżowego w ubiegłym roku. Sklasyfikowano w nim zawodników, którzy zajęli czołowe pozycje w zawodach sportowych rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Ranking obejmował cztery kategorie wiekowe, od młodzika do młodzieżowca. W kategorii miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców, żywieccy młodzi sportowcy zajęli bardzo wysoką trzecią pozycję. Warto podkreślić, że w klasyfikacji najlepszych klubów sportowych kategorii z miast od 20 do 50 tysięcy złotych zawodnicy klubu łuczniczego LKS Łucznik Żywiec zajęli bardzo wysoką trzecią pozycję. Wysokie miejsce miasto zawdzięcza trenerom, władzom klubowym a także samym żywieckim młodym zawodnikom, którzy poświęcają wiele wysiłku aby zajmować najwyższe lokaty na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Źródło, foto: UM Żywiec, T. Terteka