Sierpień
13

Żywiecki Wyścig Polski Południowej modeli wodnosamolotów

Autor: Informacja prasowa
wodnosamolot_201408121255-150x100-s

Na koniec wakacji w Żywcu szykuje się niespodzianka. Po raz pierwszy na Jeziorze Żywieckim zostaną zorganizowane zawody modeli wodnosamolotów, pod nazwą Żywiecki Wyścig Polski Południowej modeli wodnosamolotów w ramach "Pucharu centralnej Europy modeli wodnosamolotów".

Będzie to nie lada wyzwanie dla zawodników startujących w pucharze, jak również ogromna atrakcja dla fanów modelarstwa RC. Pomysłodawcą pucharu był 8 lat temu Arnold Maculewicz – modelarz. Puchar póki co składa się z wyścigu wschodniej polski, środkowej polski i mamy nadzieję że do kalendarza dojdzie Żywiecki wyścig polski południowej.

W 2007 roku wystartowało 9 zawodników i wzleciały 3 modele  zaś w 2014 wystartowało ponad 40 zawodników i wzleciało ponad 50 modeli.

Zawody planowane są na 30-31 sierpnia 2014 roku. (Plaża Miejska przy ul. Św. Wita w Żywcu). Start 9:00. Wyścig odbędzie się w dwóch kategoriach:
kat_A (modele do 2.5kg),
kat_B (modele pow. 2,5kg),

Celem imprezy jest propagowanie modelarstwa i sztuki pilotażu modeli wodnosamolotów i łodzi latających, które to wbrew pozorom nie jest łatwe. Dla uczestników organizatorzy i sponsorzy przewidzieli wiele cennych pucharów i nagród.

Organizator: MOSIR Żywiec, Sponsor Główny: Galeria Lider, Patronat: Burmistrz Miasta Żywca, Partnerzy: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

Źródło, foto: UM Żywiec

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *